Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące korekcji wzroku.

Dobry wzrok gwarantuje pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i w wielu przypadkach groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekta wzroku – procedura mało inwazyjna i bezpieczna

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do zakładania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie nadwzroczności, jaskry, presbiopii, jak również wielu rzadszych chorób. Nadzwyczaj rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się ogromną skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać adekwatną metodę leczenia i wyeliminować wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych aparatów diagnostycznych, dlatego są w stanie wykryć nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą użyteczną w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych oraz pozostałych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi przypadłościami, takimi jak usuwaniem kaszaków czy ciał obcych z gałki ocznej.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]