Zobacz, gdzie nabyć aparat do ultradźwięków.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]