Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/, aby odnaleźć informacje o laserowej korekcji wzroku.

Praca w przeróżnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz wygoda na co dzień – to tylko niektóre z powodów, które popychają wiele osób do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach wciąż wzrasta, na co wpływ ma na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz bardzo niskie ryzyko możliwych powikłań. Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwarty (zaraz po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – na czym polega?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać fenomenalne rezultaty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. Aktualnie najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na wykonanie dokładnego modelowania, a jednocześnie redukuje ryzyko naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia sporo argumentów. Najistotniejsze to z całą pewnością niska inwazyjność, efektywność, precyzja, a także prawie nie występujące niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada wspomnieć również o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, że w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia czy choroby oczu jak przykładowo zaćma.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]