Laser wysokoenergetyczny cena. Więcej informacji na www.bardomed.pl.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nierzadko jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: zapalenia, naderwania ścięgien czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu zapalenia stawów, rwy kulszowej, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]