Jeżeli jesteś zainteresowany Cross Linking Kraków, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Keratoconus, innymi słowy stożek rogówki, to choroba, która niesłychanie ogranicza codzienną aktywność – obniża jakość widzenia i może być powodem innych schorzeń oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne potrafią jednakże zaradzić tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg korekty stożka rogówki?

Stożek rogówki manifestuje się już w 30. roku życia

Rogówka to transparentna część gałko ocznej, która silnie koncentruje promienie świetlne. Mieści się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, lecz ma wiele receptorów bólowych. W okolicy drugiej i trzeciej dekady życia może ulec deformacji przejawiającej się ścieńczeniem oraz uwypukleniem w centralnej części. Jest to wynikiem nadwątlenia tkanki, która, wedle niektórych teorii, staje się podatna na działanie wolnych rodników. Stożek rogówki wywołuje astygmatyzm oraz miopię, przez co chory widzi kategorycznie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie świetlne. Pacjenci uskarżają się również na podrażnienie oczu, niekiedy zdarza się też podwójne widzenie. Keratoconus nieraz współistnieje z innymi schorzeniami oczu, między innymi zapaleniem spojówek. Szczęśliwie obecnie możliwe jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie choroba jest prostowana za pomocą soczewek kontaktowych lub okularów, później jakkolwiek nieodzowne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – skuteczne zabiegi

Korektę stożka rogówki prowadzi się za pośrednictwem różnorodnych zabiegów medycznych. Aktualnie najefektywniejszą metodą na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się także w korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. metodę Topoguided. Świetne rezultaty przynoszą zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na korygowanie miopii albo niezborności za pomocą soczewek kontaktowych. Chorzy mogą również po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg laserowy, który zupełnie eliminuje wadę wzroku.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]