Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości o femtoLasik Kraków.

Korekta laserowa wzroku to dziś najbardziej popularna metoda korekcji astygmatyzmu, myopii, hyperopii i presbiopii, aczkolwiek mało pacjentów wie, iż zabiegi te są wykonywane przy użyciu kilku technik.

Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezinwazyjna, a jednocześnie bezpieczna technika korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (popularnie zwany też All-Laser-LASIK) to w pełni bezpieczna, bezinwazyjna oraz bezbolesna metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) oraz niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – biegły lekarz optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w kwadrans. Plusem tego zabiegu jest to, iż pacjentom niezwykle szybko wraca ostrość widzenia – praktycznie w ciągu 24 godzin od zabiegu może wznowić swoje normalne czynności. Zabieg rozdzielony jest na 2 fazy i przeciwnie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości około 0,1 mm, a w drugim etapie ma miejsce formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Pewną odmianą zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu opracowuje się topografię rogówki i na jej podstawie koduje się wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten typ zabiegu wykonuje się u pacjentów z nadwzrocznością i astygmatyzmem, których układ optyczny cechuje się nieszablonowym kształtem.

Pozostałe zabiegi korekty wad wzroku

Nie tak popularne metody korekcji wad wzroku to między innymi:
EBK, w którym po znieczuleniu oka usuwany jest z rogówki nabłonek (regeneruje się on po pewnym czasie samoistnie), a w drugim kroku modeluje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, bowiem laser nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak zastosować jedynie do korekty nieznacznych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych przyczyn nie jest wskazane użycie zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki ściągany jest nie laserem, a alkoholem.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]