Aparat do magnetoterapii zamówisz na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia redukuje także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i likwiduje obrzęki.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]