Urologia w Krakowie. Zdobądź więcej szczegółów.

Konsultacja z urologiem wywołuje u wielu pacjentów skrępowanie. Schorzenia, którymi zajmuje się urologia, postrzegane są jako niezwykle intymne, co skutkuje tym, że pacjenci, którzy spostrzegli u siebie alarmujące symptomy choroby, często zwlekają przez wiele miesięcy zanim zdecydują się na badanie u specjalisty. Takie postępowanie jednakże może rodzić poważne następstwa dla układu moczowo-płciowego.

Doświadczasz problemów z nietrzymaniem moczu? Udaj się do urologa!

Urologia zajmuje się identyfikacją i leczeniem schorzeń żeńskiego układu moczowego, a u mężczyzn – układu moczowo-płciowego. Organy tego układu są odpowiedzialne m.in. za produkcję i degradację hormonów czy usuwanie z organizmu nadmiaru soli mineralnych i mocznika, który wytwarzany jest w wątrobie jako pośledni produkt metabolizmu protein. Na problemy z układem moczowym może wskazywać mnóstwo rozmaitych symptomów, które nieraz są bagatelizowane przez chorych z nadzieją, iż same miną. Na które w związku z tym oznaki powinno się zwrócić szczególną uwagę i zareagować na nie natychmiastowym zapisaniem się na konsultację z urologiem? Będą to zwłaszcza wszelkie zmiany związane z moczem, czyli pojawienie się w nim krwi lub ropy, jego ciemne zabarwienie bądź spienienie, ale także przerywany strumień moczu, ból bądź pieczenie przy jego wydalaniu, nietrzymanie moczu lub wydalanie jego zbyt małej ilości. Niektóre symptomy bywają także mniej oczywiste, przykładowo ból podbrzusza bądź pleców, obrzęk stóp i nadciśnienie tętnicze. Lekarz urolog zajmuje się też męskim układem płciowym, w związku z tym mężczyźni powinni umówić się do niego jeśli doświadczają problemów związanych z wywołaniem wzwodu, ze stulejką, z wytryskiem (np. gdy pojawi się krew w nasieniu) czy kiedy spostrzegą zmiany na jądrach bądź prąciu. Trzeba przy okazji zaakcentować, że panowie po ukończeniu 40 lat powinni cyklicznie umawiać się na wizyty kontrolne, w celu zbadania prostaty.

W jakim celu pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarza urologii?

Pacjenci przeważnie umawiają się do poradni lekarza urologii celem konsultacji odnośnie wazektomii, przeprowadzenia cystoskopii (innymi słowy obrazowania wnętrza pęcherza moczowego), biopsji prostaty (pozwalającej na wykrycie nowotworu tego organu), a także leczenia stulejki, torbieli nerek bądź wodniaka jądra. Lekarze urolodzy codziennie wykonują również sporo złożonych zabiegów, jak m.in. przezcewkowa resekcja prostaty czy guza pęcherza moczowego, nefrektomia (czyli usunięcie nerki) i plastyka połączenia miedniczkowo-moczowodowego.

Lokalizacja firmy:
SCM Sp. z o.o. Prywatny Szpital Specjalistyczny
ul. Grzegórzecka 67C/U6
„Wiślane Tarasy”
31-559 Kraków

Tel.: +48 12 353 66 01
Mob.: +48 780 61 41 02
E-mail: [email protected]