Więcej o podłogach drewnianych dębowych na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka godzin, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – powinieneś odstawić je na dwie doby, aż wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]