Chcesz zlecić usuwanie wirusów ze strony www? Zajrzyj tutaj.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i stron działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny malware, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowane strony na WordPress?

Teksty na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest uniemożliwione? To raptem parę z potencjalnych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczne działanie w celu znalezienia powodu infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach hakerów najlepiej powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony www – skrupulatne sprawdzenie plików i baz danych strony

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące ryzyko powtórnej ataków. Jeśli długotrwałe zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują też niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle istotne, gdyż naprawa wszelkich następstw cyberataku nie daje pewności, iż podobny przypadek nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]