Aby skorzystać z pomocy profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice, skieruj się na brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę na etat, zaś ich szefowie często nie umieją sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy też napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług nierzadko oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]