Profesjonalny druk 3D - sprawdź informacje o ofercie na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLS,SLA, PolyJet, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D drobnych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, bardzo wąskich elementów, wyrazistych konturów oraz detali.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, a także możliwość zastosowania filamentów w ogromnej palecie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia druku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]