Utrata włosów aktywowane jest wieloma czynnikami i może ujawnić się na rozmaitych obszarach ciała. Niemniej jednak jeśli łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które cały czas jest widoczne i które nie tak łatwo ukryć przed wzrokiem osób postronnych, może to przyczynić się do obniżenia samooceny i niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie.

Czego rezultatem bywa łysienie?

Włosy wypadają nam regularnie. Dziennie tracimy ich mniej więcej około 100 sztuk i jest to liczba, na którą prawdopodobnie nie zwracamy uwagi. Dużo czynników może jednakże zauważalnie zintensyfikować proces utraty włosów. Łysieniemiewa podłoże medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe czy plackowate, jednakże jednakowo istotny wpływ na jego intensyfikację mają nasze własne nawyki. Wypadanie włosów bywa efektem niewłaściwej diety, niepoprawnie albo zbyt często wykonywanego rozjaśniania albo farbowania włosów, jak również nieodpowiednia ich pielęgnacja. Ogromny wpływ na włosy ma także napięcie, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres powoduje psychogenne łysienie, a w niektórych sytuacjach doprowadza wręcz do tego, że osoba nieświadomie sama wyrywa kępki włosów z głowy czy z podbródka i ostatecznie trwale uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy ukrywa braki we włosach

Odtworzenie włosów po całkowitym wyłysieniu, a także leczenie rzadkich włosów są możliwe za sprawą ich transplantacji. Zabieg ten jednak pociąga za sobą spore koszty i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Lecz istnieje inne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który w ostatnich latach zyskuje coraz większy rozgłos. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na maskowaniu efektów łysienia przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy pigmentu, który wygląda jak lekko odrośnięte włosy. Tym sposobem w przypadku rzadkich włosów osiąga się efekt gęstszej fryzury, natomiast na całkowicie wyłysiałej skórze głowy – efekt niezwykle krótkiej fryzury. Fakt, że skóra jest zabarwiona jest w zasadzie niewidoczny i da się to wykryć tylko po bezpośrednim dotknięciu skóry. Należy podkreślić, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do wyrośnięcia zdrowych włosów. Z kolei barwnik ze względu na łuszczenia się skóry powoli traci intensywność i przeważnie po 12 miesiącach konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]