Wejdź w to miejsce, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta lokalu na chrzciny.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą dużą familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, dlatego też dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudnym zadaniem, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się liczna grupa bliskich oraz znajomych. W tym artykule przeczytasz garść porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Przygotowanie chrzcin – poproś gości o potwierdzenie swojego przyjazdu

Niegdyś chrzciny odbywały się zaraz po urodzeniu pociechy, czasem wręcz tego samego dnia, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest przeobraził się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, skutkiem tego jest urządzany z reguły do roku po jego urodzinach. Umożliwia to szczegółowe przemyślenie głównych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, a także rodziców chrzestnych. Wybierając w parafii dzień chrztu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich poczęstunku i noclegu, o ile będą podróżować do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest niezbędne do ustalenia ile osób finalnie będziemy gościć. Nie bójmy się także poinformować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina w głównej mierze skupia się na zabawkach, lecz rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne prezenty, jak przykładowo ubranka, wózek dla dziecka lub fotelik do auta.

Jak wybrać lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano zwykle w domu rodziców dziecka, skutkiem tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele byli zapraszani na uroczyste przyjęcie. Dzisiaj wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców jest już standardem. Analizując oferty sal, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują przystrojone pomieszczenia, ale też współpracują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis harmonizujący z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje fachową obsługę gości. Jeśli ceremonia odbędzie się w ciepły miesiąc, zalecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast ślęczeć przy stole mogą szaleć na powietrzu, a fotograf lub rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. Istotny jest także taki wybór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu czy wynajętego hotelu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]