Dalsze informacje o organizacji komunii w Krakowie na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna impreza dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Tym samym rodzice pragną, by ten dzień pozostał na lata w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy urządzać imprezę w domu?

Już przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni określić czy ugoszczą krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle możliwe wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, aczkolwiek to już rzadkie przypadki. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy niekiedy prawie setka gości, wskutek czego często urządzane są w salach weselnych i restauracjach. Jeśli pragniemy zabukować najodpowiedniejszą salę, radzimy zacząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie wyznaczona data sakramentu. W sezonie komunijnym poważną trudnością może być również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, zatem radzimy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunie. Istotne jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, żeby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – sesja zdjęciowa, prezenty, wciągające zabawy dla dzieci

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następujący później obiad dla gości. Obyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, schludnymi wnętrzami. Dodatkowym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża grupa, wypada wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre typy upominków, np. zabawki-pistolety lub drogą biżuterię.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]