Skieruj się tu, aby zamówić utylizację starych mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z różnorodnych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. Aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, z reguły chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na strych. Szkopuł jednakże w tym, że po jakimś czasie również w tych schowkach stają się tak ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do przeprowadzenia dogłębnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, by uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbany dom. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy oraz mieszkania.

Wywóz starych mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak sprzęt RTV i AGD, elementy ram okien, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne czy stare meble nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli musimy się ich pozbyć, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta bądź przyczepą. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą także fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne przetworzenie surowca

Jeśli stare meble zostaną przekazane do PSZOK-u bądź firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się je wytwarza, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych garderób, stołów lub półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]