Kiedy masz swój biznes i tworzysz dla niego stronę firmową, na pewno po czasie rozmyślasz o tym, co zrobić, żeby pojawiała się ona pierwszej stronie rezultatów wyszukiwania. To oczywiste wszak, że współcześnie widoczność w sieci jest jednym z podłoży sukcesu, gdyż to właśnie tu gros klientów po raz pierwszy przeczyta o twojej działalności. Jak zatem znaleźć solidną firmę SEO? Warto kierować się wskazówkami profesjonalistów.

Jak zatrudnić dobrą agencję SEO? Google przygotowało o tym film

Nie można zaprzeczyć, że cały sektor SEO, czyli działań skupiających się na optymalizacji stron internetowych pod wyszukiwarki, zaistniała i nieustająco rozkwita właściwie tylko za sprawą Google. Pomimo występowania innych alternatyw, jak np. Bing, Yandex czy też Yahoo, w dalszym ciągu najważniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto chce być widocznym w internecie, musi pracować na swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku sektorów, w których występuje silna konkurencja, na ogół jest to trudne bez konsultacji ze specami z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których pojęcie optymalizacji stron jest nowością, i udostępniło krótki kurs, jak zatrudnić rzetelną firmę SEO.

Czym zdaniem Google charakteryzuje się rzetelna agencja SEO?

Pracownik Google z ponad 10-letnim stażem klarownie tłumaczy, jak zatrudnić dobrą firmę SEO, wymieniając wśród kluczowych cech m.in.:

  • zadbanie o ogólną widoczność strony internetowej, a nie tylko pozycjonowanie w wyszukiwarce na konkretne słowa kluczowe,
  • zagwarantowanie stronie wsparcia technicznego oraz prowadzenie działań nad poprawą jej użyteczności,
  • nieprzerwana kontrola kondycji strony i cykliczną analizę jej statystyk,
  • zdolność szacowania budżetu i czasu potrzebnego do zakończenia zakładanych działań,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od wnikliwego audytu strony.

Pracownica firmy Google akcentuje także, że solidna agencja SEO w żadnym razie nie obieca fenomenalnych wyników z dnia na dzień, bo optymalizacja strony internetowej jest procedurą długofalowym, w szeregu przypadków dającą widoczne rezultaty dopiero po paru miesiącach pracy.