Catering świąteczny - więcej szczegółów o tej usłudze.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy najczęściej z najbliższymi, jednakże obiady świąteczne odbywają się także w firmach. Często personel firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przyrządzone dania, jednak w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze jest skuteczny. By zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – rodzime potrawy i słodkie specjały

Niewątpliwie na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce rodzime świąteczne dania. To głównie dania rybne, np. chrupki filet z karpia bądź łososia oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj podawane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych przekąsek, m.in. bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Wypada także zadbać o słodki akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, kutię z rodzynkami albo lekki sernik.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Organizację Wigilii w firmie warto zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba określić termin spotkania oraz zestawić go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to precyzyjniej określić prognozowaną liczbę uczestników imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Warto skonsultować z pracownikami menu i razem wybrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest też to, aby ustalić czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, lub są w załodze firmy weganie. Dla takich pracowników trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większość grudnia, jednakże nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]