Więcej o badaniach psychologicznych kierowców Bielsko na http://bit.ly/2qLHeSA.

Na bezpieczeństwo na drogach w największym stopniu rzutują umiejętności prowadzących jeżdżące po nich pojazdy. Szczególnie ważne jest to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy czy kierowców ciężarówek i komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są tak kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego powodu przedstawiciele tych zawodów zgodnie z przepisami powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ich temat parę zdań. Jak często muszą być przeprowadzane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich przygotować?

ABC badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie dotyczy z kolei kierowców, którzy skończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one formę konwersacji z kierowcą, w trakcie której odpowiada on na zadania na temat zachowań w skrajnych sytuacjach. Następna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są badania na specjalnych urządzeniach, w czasie których badana jest percepcja prędkości, podzielność uwagi umiejętność szybkiej reakcji czy dostrzeganie w ciemności.

Jak przygotować się do badań psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę z psychologiem, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, iż nie dla każdego ich rezultaty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można jednak trochę podnieść. Jak? W sieci dostępne są liczne opisy działania urządzeń, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one funkcjonują.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]