Zleć badania kierowców Bielsko.

Badania psychologiczne mają niezwykle szerokie zastosowanie. To nie tylko sposób bliższego poznania siebie, ale też poznania cech psychologicznych jednostki, które potrzebne są do pełnienia określonych prac. Spośród tych badań osobną grupę stanowią badania psychologiczne kierowców.

Jak wyglądają badania psychologiczne kierowców?

Ci, którzy zobowiązani są wykonać badania psychotechniczne, bardzo często mocno się ich obawiają. Jak się jednak okazuje, naprawdę strach ma wielkie oczy. Całość badań zbudowana jest z testów inteligencji, testów osobowościowych, wywiadu psychologicznego oraz testów aparaturowych, które pozwalają ocenić chociażby szybkość reakcji. Testy służące do pomiaru inteligencji mają za zadanie ocenić zdolności intelektualne jednostki, która poddawana jest badaniu. Testy osobowościowe badają cechy charakteru. Określają m.in: neurotyzm, psychotyzm i ekstra- oraz introwersję. W przypadku testów aparaturowych specjalista sięga po aparat krzyżowy, wirometr, stereometr, miernik czasu reakcji oraz ciemnię. Testy nie nakładają konieczności żadnego wcześniejszego przygotowania. Osoby, które muszą nosić okulary, powinny tylko pamiętać, by zabrać je ze sobą na badanie.

Badania psychologiczne kierowców – kto musi je wykonać?

Badania kierowców są obowiązkowe między innymi kandydatów na kierowców zawodowych kategorii C1+E, C1, C+E, C, D1+E, D1, D+E oraz D. Przejść muszą je także osoby, które chcą wykonywać zawód egzaminatora lub instruktora nauki jazdy. Są obowiązkowe dla kandydatów na operatorów wózków widłowych i kierowców taksówek. Należy podkreślić, że poddać muszą się im również ci kierowcy, którzy utracili prawo jazdy na skutek prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Ważność tego rodzaju badań jest różna i zależna od kategorii osób, które je przechodzą. I tak chociażby w przypadku kierowców planujących odzyskać prawo jazdy po stracie dokumentu za prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu badania te są bezterminowe. Należy poddać się im tylko raz.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]