Więcej informacji o kufrach motocyklowych.

Przemieszczanie się na motocyklu daje uczucie swobody, lecz jeśli szykujemy się na kilkudniowy urlop lub dłuższy wyjazd może się okazać, iż ilość potrzebnych nam rzeczy nie pomieści się w zwykłym plecaku czy camelbagu. Nieraz także przewożony bagaż jest dość ciężki i umieszczenie go na grzbiecie może mocno wpływać na bezpieczeństwo podróży. W takich wypadkach trzeba rozważyć kupno kufra motocyklowego.

Jaki kufer motocyklowy kupić – boczny czy centralny?

Kluczowym problemem, z którym musi zmierzyć się posiadacz pojazdu poszukujący kufra motocyklowego jest to, czy zaopatrzyć się w kufry boczne czy może lepiej zdecydować się na kufer centralny. Jeżeli z motoru korzystamy przeważnie do jazdy w terenie zabudowanym, a nasze dłuższe podróże to przeważnie jednodniowe, niedalekie wyprawy za miasto, wystarczy w zupełności kupić i założyć kufer centralny. Objętość takich kufrów wynosi zwykle od 30 do 50 litrówi jest to wystarczająca przestrzeń, aby zmieścić wszelkie niezbędne akcesoria, drugą kurtkę, rękawiczki, a czasem nawet kask dla pasażera. Atutem kufrów centralnych jest to, że ich ciężar rozkłada się równomiernie, ponieważ zakładane są one na stelażach za plecami motocyklisty. Inaczej wygląda to przy mocowaniu kufrów bocznych – są one zakładane po jednym z każdego boku motocykla. Z tej też przyczyny przy transportowaniu przedmiotów o znacznej wadze powinno się pamiętać, żeby ciężar ładunku rozłożyć stosunkowo po równo na oba kufry, aby zapobiec ściąganiu pojazdu podczas podróży na prawo bądź lewo.

Jaki jest koszt kufrów motocyklowych?

W sprzedaży oferowanych ogromna ilość kufrów motocyklowych, różniących się od siebie nie tylko objętością, ale i materiałem, z którego są wykonane (przykładowo lekkie oraz mocne aluminium lub wzmocnione polimery). Bez wątpienia wybierając kufry motocyklowe należy kierować się w głównej mierze ich jakością i tym, czy gwarantują bezpieczeństwo schowanych do nich przedmiotów. Jednakże dla wielu motocyklistów znaczącym faktorem, nierzadko mającym spory wpływ na końcową decyzję o ich kupnie, bywa też ich cena. Kufry centralne, z tego powodu, że są mniejsze oraz prostsze w montażu, nie są ogromnym wydatkiem. W dobrej jakości kufer tego typu można się wyposażyć już za kilkaset złotych. Z kolei kufry boczne, które nabywa się wespół z kompletnym zestawem do montażu na motocyklu, zawierającym konieczne stelaże, adaptery, ale także częstokroć i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już koszt zbliżony do kilku tysięcy złotych.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]