Kliknij tu, aby zamówić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są dostępne w rozsądnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]