Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Z reguły używa się ich podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one konieczne do tego, żeby stosownie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie przelotów na okna, drzwi oraz bramy. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z drewnianych desek czy też mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można użyć powtórnie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – większość wykonawców oraz inwestorów decyduje się więc na użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wykonane z drewna, metalu bądź sklejki, a także łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Zwykle jednakże wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję scalają łączniki, belki, narożniki i głowice ze aluminiowe lub stalowe.

Wypożyczenie szalunków – kiedy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa często parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować jeden obiekt oraz ekip, które świadczą inne usługi. Kupno wszelkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku byłoby całkiem nierentowne . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]