Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków.

Szalunki, zwane także deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Głównie używa się ich w przypadku wylewania murów betonowych – wówczas są one potrzebne do tego, by nadać im należyty kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się także w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przelotów na drzwi, okna oraz bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura sporządzona z grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ lub drewnianych desek, która po rozebraniu może zostać wykorzystana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – wielu inwestorów oraz wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, sklejki bądź drewna, jak również zestawiać dwa a nawet trzy surowce. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą belki, łączniki, głowice ze aluminium bądź stali i narożniki.

Wynajem szalunków – nie musisz ich kupować?

Firmy często parające się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku brygad, które zazwyczaj oferują odmienne usługi oraz inwestorów, którzy planują zamierzających postawić jeden obiekt. Zakup wszelkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłby opłacalny . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]