Szukasz podpór stropowych? Skieruj się tutaj.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są także proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]