Znajdź baseny.

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje także halę basenową bądź ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Lokalizacja firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]