Jeśli potrzebujesz kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl.

Nawet młodzieńcza skóra bez wyprysków wymaga stosownej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej zachować je w dobrym stanie. Przede wszystkim dotyczy to skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się niekorzystnych zmian, pośród których wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak ważne jest, żeby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do wieku oraz typu skóry. Na szczęście nie będzie to skomplikowane, bo na rynku obecne są kosmetyki dostosowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jakie substancje są w nich zawarte?

Najważniejszym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy nierzadko posiadają w składzie mocznik – czynnik, który wiąże molekuły wody i tym sposobem zapobiega jej utracie, a przy tym dodatkowo zmiękcza skórę. Kosmetyki tego typu zawierają także tłuszcze nazywane ceramidami, które także zapobiegają utracie wody dzięki temu, iż wypełniają obszary między komórkami skórnymi. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest też skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niepożądane czynniki, a poza tym umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dobierz do wieku i typu skóry

Kremy na zmarszczki dzielą się na kilka kategorii. Najważniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze należy też wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]