Więcej w temacie shuttersów w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten moduł osłony okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie domownicy spędzają po wiele godzin w trakcie dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego więc należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie wygodny. Swoboda zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia np. częściowe jego ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezwykle łatwe czyszczenie

Możliwość regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak też z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Ponadto okiennice typu shutters efektywniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firanek, a ich czyszczenie jest niesłychanie łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]