Jeśli chcesz zamówić akcesoria motocyklowe w Krakowie, kliknij tu.

Przemieszczanie się jednośladem to radość sama w sobie. Istnieją sposoby na to, aby jazda na na motorze przynosiła o wiele więcej frajdy, a przy tym była zdecydowanie bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. Pomogą w tym odpowiednie akcesoria, w które każdy motocyklista powinien wyposażyć swój motor. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i obejmuje produkty, w których najważniejsza jest funkcjonalność, jak i dodatki, które wpływają na prezencję motocykla. Opisujemy te najciekawsze i wyjątkowo użyteczne.

Akcesoria motocyklowe – owiewki niezbędne dla motocyklistów kochających duże prędkości

Im większą rozwijamy prędkość, tym większy oraz mocniejszy nurt powietrza kieruje się w stronę twarzy kierowcy. Łączy się to wieloma niedogodnościami. Ostry wiatr powoduje, iż intensywniej odczuwamy zimno. Rozpędzone powietrze zwiększa również poziom hałasu otaczający kierowcę i sprawia, że na szybie kasku rozpryskują się insekty, co znacznie obniża widoczność. Można jednak zapobiec podobnym sytuacjom instalując deflektor, który skieruje nurt powietrza w górę.

Inny popularny sprzęt motocyklowy

Tank pady i crash pady

Jazda motocyklem niestety nierozerwalnie związana jest z groźbą wypadku. Odpowiedzialny oraz spokojny styl jazdy znacznie redukuje to niebezpieczeństwo, ale go całkowicie nie usuwa. Abstrahując od zabezpieczenia samego prowadzącego, powinno się zadbać też o ochronę motocykla. W tym pomogą tank pady oraz crash pady, innymi słowy nieduże moduły, które można mocować na różnych elementach jednośladu (np. do tylnej i przedniej osi czy na zbiorniku paliwa). Pochłaniają one dużą część energii podczas upadku, a równocześnie chronią lakier przed potencjalnym zarysowaniem.

Dodatkowy uchwyt dla pasażera

Kierowcy często podwożący pasażerów muszą zatroszczyć się o ich komfort i bezpieczeństwo. W takim wypadku nieodzowny będzie dodatkowy uchwyt dla pasażera zapewniający mu większą równowagę niż tylne rączki.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]