Potrzebujesz masek nawilżających do włosów? Sprawdź houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich stan niekorzystnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo niebezpieczna bywa koloryzacja, zasypianie z mokrymi włosami, użycie niewłaściwych kosmetyków lub stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są znaczne, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów regenerują bardziej intensywnie aniżeli typowe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które pozwalają na odbudowanie nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Żeby przeniknęły w głąb komórek włosów i skóry, powinno się je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, poszczególne składniki mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak keratyna, różnego rodzaju olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]