Jeśli szukasz domowego urządzenia do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory aparat naciska na kończynę, stymulując tak przepływ limfy. Istnieje sporo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilne aparaty do presoterapii w domu

Wiele opcji zastosowania urządzeń do presoterapii wpłynęło mocno na rozwój tych aparatów. Teraz osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, dlatego bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. nowotwór czy zaburzenia rytmu serca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]