Rynny dachowe zamówisz na www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak montaż rynien. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów jest tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny PCV, plastikowe czy metalowe – co kupić?

W ofercie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – m. in z metalu bądź tworzyw sztucznych. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto więc skonsultować z fachowcem.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08