Więcej szczegółów o drukarce 3D.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od najlepszych producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują wydatki na produkcję

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wyliczono, iż korzystając z drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można nawet o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Główne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie wysokiej klasy usług i urządzeń, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Z pewnością lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dzięki temu można otrzymać identyczne makiety, do czego dąży się głównie w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w rozlicznych gałęziach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest trwały i precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie pojawiają się odkształcenia.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]