Więcej o zestawie ogrodowym na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Meble-ogrodowe/18.

Meble, które stawiamy w domu powinny być ładne, mocne oraz komfortowe. Natomiast całkowicie inaczej postrzegamy meble ogrodowe. W polskich ogrodach i na działkach spotkać można metalowo-plastikowe krzesełka oraz stoły. Lecz nic tak świetnie nie pasuje do głębokiej zieleni natury jak klasyczne ogrodowe meble drewniane.

Zestawy ogrodowe, w które warto się zaopatrzyć

Jeżeli dysponujemy większym ogrodem warto urządzić go tak, aby w czasie wakacji można było w komforcie wypoczywać a także jeść na powietrzu. Niezbędnym wyposażeniem ogrodu bądź działki powinien być tym samym zestaw ogrodowy – odpowiednio duży stół wespół z kompletem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich przyszłych gości. Jeśli teren okalający dom jest na tyle przestronny, iż wiedzie przez niego parę ścieżek albo stworzony w nim został kącik z sadzawką, trzeba zdecydować się na postawienie w tych punktach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przysiąść czy nawet się położyć i upajać się otaczającą nas przyrodą. Ale nawet gdy brakuje miejsca na ustawienie dużego zestawu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się przestrzeń na dwa-trzy drewniane ogrodowe leżaki, które w razie konieczności można rozłożyć, żeby zażyć relaksu.

Ogrodowe zestawy drewniane – wytrzymałe, ale wymagają cyklicznej konserwacji

Drewniane są nadzwyczaj wytrzymałe i bardzo dobrze prezentują się jako meble balkonowe lub tarasowe, jak i ustawione na trawniku. Drewno zaznacza wiejski charakter otoczenia, jednakże nie świadczy to o tym, że drewniane meble ogrodowe muszą być banalne i nudne. Drewno pozwala na ogromną personalizację. Meble da się przemalować na przeróżne kolory harmonizujące z indywidualną wizją ogrodu. Można też uwydatnić ich naturalność – należy po prostu zastosować stosowna bejcę. W odróżnieniu do swoich plastikowych odpowiedników, drewniane zestawy ogrodowe będą służyć przez wiele lat, jakkolwiek wymaga to od ich właściciela sumiennej konserwacji. Jeżeli meble będą regularnie olejowane oraz impregnowane zgodnie ze wskazówkami producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć nieznaczny wpływ na ich zużycie. I co niewątpliwie bardzo ważne dla ludzi troszczących się o środowisko – meble drewniane są najbardziej eko rozwiązaniem, jeśli idzie o aranżację ogrodu. Nawet jeśli z powodu zużycia trzeba będzie się ich pozbyć, są one odpadem szybko się rozkładającym, a więc o małym negatywnym wpływie na środowisko.

Lokalizacja firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]