Kliknij tutaj, aby kupić buty jeździeckie.

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli dostrzega się liczne zalety tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: rozwój wszystkich partii mięśniowych, trening właściwej postawy, jak również polepszenie kondycji. Oprócz tego ma zbawiennie działa na psychikę: niweluje stres, zwiększa poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy odpowiednio wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie części lub całej nogi

Odróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Drugie są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu dają ochronę całej nodze, redukując zagrożenie powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak nabywając je należy nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich materiałów wykonuje się buty do jazdy konnej?

W trakcie wyboru butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wyprodukowane. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnych imitacji. Skóra jest bez wątpienia droga, mimo to warto się ją wybrać z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Lubiane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast osiąga oczekiwany kształt. Bydlęca skóra prezentuje się trochę gorzej, niemniej jednak jej niższa cena jest znaczną plusem.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]