Dowiedz się więcej o wycieczce w Himalaje.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to wiele elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Trudności powoduje również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]