Oferta wycieczki na Kilimandżaro w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie mamy.

Sięganie po wierzchołki gór to cel licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Niecodziennych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają głównie przepiękne widoki, znikające już lodowce, jak również sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też zrobić zapas leków przeciwko malarii. Przed zarażeniem się uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady, a także nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]