Potrzebujesz szczegółowych informacji o wyprawach trekkingowych dla początkujących? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wypady w góry mają wiele form. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i co najmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla jednostek z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]