Wyprawa w Alpy - na tej stronie poznasz korzystną ofertę.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już dobrze wszelkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, ostatecznie zaczynają szukać kolejnych wrażeń i kartkują oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Podstawowe informacje o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Europy, to znaczy Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o których pokonaniu marzą wspinacze z całego globu, to na przykład Matterhorn – 4478 m n.p.m, Nordend – 4609 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Les Droites albo szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te prowadzone w ograniczonych grupach

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest kilka atrakcyjnych propozycji adresowanych do miłośników gór o różnorodnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale mogą pochwalić się stosowną wydolnością fizyczną i nabyły już pewne umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi głównie wymiar szkoleniowy, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę podstaw prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym atutem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, najczęściej siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]