Jeśli interesuje Cię korzystna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niesamowite, ale również niebezpieczne. Praktycznie co kilka tygodni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy wczasowicze tłumnie zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia wybrali się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Wobec tego tym, którzy uwielbiają wysokie góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, żeby nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, władania czekanem, asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w przypadku przeróżnych niefortunnych wypadków. Kurs pokrywa również zasady właściwego działania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]