Digital painting. Więcej informacji na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci wykorzystują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla twórców

Jest sporo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko został głównym oprogramowanie game developerów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak np. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy ArtRage, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, temperą bądź farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Digital painting – nauka z udziałem instruktora

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, aczkolwiek aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz ważne metody używania pędzli, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania programu. Istotne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]