Jeżeli interesuje Cię pełna oferta kursu gotowania dla dzieci, wejdź na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – ozdabiać ciasta bądź wybierać i podawać składniki. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny swojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją pomysłowość i co najważniejsze – zyskują przydatne umiejętności. A w tym samym czasie wyśmienicie się bawią. Wybieranie oraz mieszanie ingredientów, opanowywanie smacznych przepisów i łączenie ulubionych smaków – całość sprawia, iż dzieci z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie powinno się stosować w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach partycypują również rodzice, jest to więc świetna sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później degustować to, co upichciły.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny. W czasie warsztatów dzieci przyrządzają danie główne i deser. Młodzi uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przyrządzić pyszny makaron na słodko bądź słono, ewentualnie podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również przepyszną deser – mus z mascarpone oraz polewą owocową. Nauka połączona z zabawą to najlepsza metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych potraw niesie pociechom wiele szczęścia. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w pieczeniu znakomitej pizzy bądź dekorowaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z dziećmi.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]