Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz ciężko odnaleźć się w setkach wiadomości o najciekawszych atrakcjach i planowanych eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – co tu znajdziesz?

Aby pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której prędko wyszukają muzea i zabytki, schroniska, pensjonaty i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok regionalnego folkloru oraz trasy rowerowe.

Portal o zabytkach w Małopolsce nie zapomina cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Niesłychanie przydatny dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego