Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich maszyn i urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie odradzamy tę drogę pozyskiwania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb i wymagań naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.