Internetowy kantor - sprawdź tę jedyną w swoim rodzaju stronę.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w banku – na te pierwsze nadal można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w ekspresowo transformującym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Działanie kantoru internetowego jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z zeszłej doby. Kolejnym i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują także kilka pomocniczych usług popularnych wśród klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) lub w ustalonym przez użytkownika terminie.

Doceniasz autonomię w dyspozycji pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę i dużą wolność w dyspozycji swoimi środkami finansowymi. Wykorzystują je również osoby studiujące czy też zatrudnione za granicą oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Lecz nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.