Chcesz zamówić 1 uncję złota? Kliknij tu.

Często martwimy się o emeryturę i o przyszykowanie się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny przeważnie staramy się systematycznie odkładać wolne środki finansowe na lokacie czy też po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednak to rozwiązanie jest mało opłacalne – słabe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja sprawiają, iż oszczędności nie przynoszą zysku, a nawet z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza się obniża. Nie dziwi zatem, że wzrasta zainteresowanie nowymi metodami inwestycji, w tym również kupnem złota lokacyjnego.

Jak polskie ustawy definiują jako złoto lokacyjne?

Inwestycja w kruszce opiera się na zakupie ich wówczas, kiedy ich cena rynkowa jest niewysoka i ich sprzedaży, kiedy ta wartość podniesie się. Ale warto zaznaczyć, iż nie każdy produkt ze złota jest traktowany jako złoto inwestycyjne, dlatego przykładowo kolekcjonowanie biżuterii trudno nazwać inwestycją w złocie. To, co należy nazywać złotem inwestycyjnym jest jasno określone przez prawo naszego kraju, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według aktualnych przepisów jest to przede wszystkim kruszec o próbie nie mniejszej niż 0.995 w płytkach albo sztabkach. Natomiast monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne przesłanki, aby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co kluczowe – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monety lokacyjne nie są numizmatami, i nie uznaje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Akty prawne określają jeszcze jedną formę złota inwestycyjnego – złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co kupisz u krajowych dostawców?

W asortymencie krajowych dostawców złota lokacyjnego bez trudu spotkać można sztabki ze złota, jak i rozpoznawalne na całym świecie monety bulionowe z m.in. Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zakupy można dokonywać również online i nie jest to propozycja tylko dla największych inwestorów. Ci mniej zasobni znajdą online bardzo szeroką ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 bądź 1/2 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Kupić można również złoto w „combibarach” pozwalających na odseparowanie z nich, a potem zbycie odrębnych sztabek kruszcu.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]