Jeśli szukasz mistycznego topazu, kliknij tutaj.

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru łatwo pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze skutki daje obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna jest także mnogość barw, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.