Cyrkonie znajdziesz na www.cyrkonie.com.pl.

Podczas dzieła tworzenia biżuterii popularnie wykorzystuje się niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one olśniewającym elementem biżuterii, a także znacznie zwiększają cenę wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna grupa ludzi może pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się w czystej formie w przyrodzie. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne minerały mogą posiadać wszystkie kolory, czy też nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Używa się je na przykład w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), do określania pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. Swego czasu, przez posiadane właściwości używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.