Szukasz zawieszek srebrne? Odwiedź ten adres.

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje też na kontakt z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii należy wykorzystać ciepłą wodę z solą, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy używać miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.