Wraz z ewolucją internetu oraz ożywieniem rynku, zmieniliśmy też nasze nawyki związane z robieniem zakupów. W dzisiejszych czasach bardzo chętnie korzystamy z opcji zakupów w sieci. I choć w internecie odnajdziemy nieomal wszystko, nadal wiele przedmiotów warto kupować w sklepach stacjonarnych. Należy do nich m.in. biżuteria.

Dlaczego powinno się kupować biżuterię od jubilera?

Zakup złotego łańcuszka, broszki bądź pierścionka wiąże się z większym kosztem niż te, do których przywykliśmy w trakcie codziennych zakupów. Wobec tego, aby być pewnym, że biżuteria zaspokoi w pełni nasze oczekiwania, powinniśmy przyjrzeć się jej osobiście w sklepie jubilerskim. Jest mnóstwo przesłanek, które uzasadniają takie postępowanie. Podczas wizyty w sklepie jubilerskim, w szczególności gdy mamy zamiar kupić obrączki czy też pierścionek zaręczynowy, mamy możliwość przymierzyć biżuterię i sprawdzić jak faktycznie będzie się ona prezentować na naszej dłoni. Jeżeli natomiast wybierzemy wzór pierścionka odpowiadający naszym gustom, ale okaże się on zbyt luźny albo za ciasny, jubiler na naszą prośbę dostosuje go do pożądanego wymiaru lub sporządzi nowy. Kolejną zaletą zakupów bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z fachowej porady jubilera. Pokaże on popularne nurty we wzornictwie, podpowie które kamienie szlachetne będą pasować do naszej cery, poradzi nam jak dopasować odpowiedni kruszec, a osobom kupującym biżuterię na prezent podpowie, co obecnie daje się z okazji ślubu, chrztu czy imienin.

Sklep jubilerski – naprawa uszkodzonej biżuterii i wykonanie wzorów na zlecenie

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich dzieł, ale także pełnią inne usługi. Najważniejszą z nich jest renowacja zniszczonej biżuterii. Jeżeli zerwał się nam łańcuszek lub wypadł kryształek z kolczyka, jubiler ekspresowo i po mistrzowsku zreperuje go w swojej pracowni. Kiedy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto miał mniejszy rozmiar palca, jubiler zmieni obwód takiego sygnetu. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje także na wisiorku czy pierścionku podziękowania, datę, gratulacje albo inną istotną dla nas frazę. Natomiast jeśli chcemy sprezentować komuś niepowtarzalny podarunek, ewentualnie mamy swój pomysł na zawieszkę lub broszkę, możemy powierzyć jubilerowi stworzenie biżuterii zgodnie z naszym szkicem. A jeśli w szkatułce trzymamy niekompletną ewentualnie zbędną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, weźmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym funkcjonuje skup metali szlachetnych.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]